| zanacapsunica a întrebat:

De aproape un an am momente in care mi se face rau (ametela, greata chesti de genu) am fost la doctor (se ocupa cu medicina interna), am facut analize si au iesit ok...
Acum are banuiel ca as avea o forma mai usoara de epilepsi.
Nu m-as fi gandit niciodata ca de la asta am acele "crize", eu tot de cam un an nu prea dor noaptea ( in jur de patru ore) si am avut nopti in care nu dormeam deloc si ma gandeam ca e de la oboseala (si sper sa fie asa).Imi este super frica ca daca sa zicem totusi ca asi avea o forma mai usoara de epilepsie doctorul sa imi dea un tratament si sa imi faca mai rau.
ceva sfaturi, parei, orce e binevenit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu ar trebui sa te ingrijorezi deoarece simptome pe care le prezinti sunt in mare parte din cauza faptului ca nu dormi destul

16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si ai mai multa incredere in niste necunoscuti care poate nici nu se pricep decat in medic?

Răspuns utilizator avertizat
| BroascaCuElice a răspuns:

Du-te si la un alt medic, vezi ce zice.

Răspuns utilizator avertizat
| BroascaCuElice a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Simptomele*

Răspuns utilizator avertizat
| BroascaCuElice a răspuns (pentru zanacapsunica):

Nu ar trebui sa te ingrijorezi deoarece simptome pe care le prezinti sunt in mare parte din cauza faptului ca nu dormi destul

| RAY a răspuns:

Parerile nu sunt stiintifice sunt simple pareri atat, du-te la alt doctor si vezi mai multe analize la un privat ca aia macar te baga in seama

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poate e vorba doar de vertij.

| CuriousStuff a răspuns:

In medicina sa zice "Primum non nocere", adica in primul rand sa nu faci mai rau. Nu are cum sa-ti dea ceva sa ti se faca si mai rau, e primul principiu al medicinei. O sa-ti dea ceva care sa te faca mai bine sau in cel mai rau caz sa nu te afecteze deloc. Trebuie sa ai incredere in medicul tau si sa-i urmezi sfaturile, ca sunt spre binele tau.
Multa sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| Divy a răspuns:

Aseară ai dormit până la 3?
Da e de la lipsa de odihnă îți afectează mult ai nevoie să te pui mai devreme în pat și să faci sport sau alte activități

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Poate ai atacuri dese de panica. Sa intrebi doctorul daca este posibil si sa-i spui si de problemele cu somnul, ameteala, greata sau frica. Eu zic ca e posibil sa faci atacuri dese de panica iar daca te duci la un doctor bunicel vei scapa cu ele intr-un timp dar nu asa scurt. Trebuie sa gandesti pozitiv plus medicamentele relaxare lichide multe si vei trece si peste asta in cazul in care ai atacuri de panica.

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Schimba doctorul si nu uita sa-i spui exact simptomele. Daca spui ca ai super frica eu zic ca este atac de panica si trebuie tratat. Succes

| Bors_Andrei_1985 a răspuns:

Nu ai nimic, stai linistita incearca sa scoata bani de la tine, nu te mai du la el