| lunarwolf a întrebat:

De aproximativ o saptamana-doua mi-au aparut niste bubite mici pe tot corpul si ma mananca groaznic! Nu mi s-a mai intamplat. Sunt mici, au culoarea pielii; seamana cu un fel de 'umflaturi' mici fara varf, fara nimic. Pur si simplu, niste umflaturi care ma mananca. Multe si dese. straight face De pojar, varsat de vant sau celelalte boli ale copilariei nu poate fi vorba, caci le-am facut pe toate.
Vine vara, nu pot sa stau cu ele pe corp.
Ce-ar trebui sa fac? In afara de a merge la dermatolog, ca mi-e sila.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar că stai cu ele pe tine nu îți este silă?
Ai o alergie, poți lua o pastiluță de Claritine să vezi reacția lui și poți merge la medicul de familie, mai cunoaște și el câte ceva!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Daca ti-e sila sa te duci la medic stai asa, nu e bai. laughing

| BiancaDenisa a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel...se pot face de la caldura, eu le fac cand e cald si transpir...

| TAzOVsKY a răspuns:

Poate fi de la o intoxicati, sau nu ti-a priit ceva. Eu zic sa nu te alarmezi, dar iti recomand un spealist in dermatologie.bafta si insanatosire grabnica!

| Ralu13 a răspuns:

Cu asta nu este de joaca. Cel mai bine ar fi sa de duci la un medic/dermatolog. Cu sanatatea nu este de joaca! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrul cel mai posibil.Ai facut o toxinfectie alimentara.inainte de a merge la medic,incearca sa te speli cu apa RECE, pe toata suprafata, daca in 3-4 ore nu se retrage, margi la medic.Eu am patit asta si asa am scapat de medic.Garantat spun, spalatul cu apa RECE, nu-ti va face nici un rau.Multa sanatate.

| mallynutza a răspuns:

Nu stiu ce sa jic. daca nu e pojar sau varsat de vant...sar putea sa fi o intexicatie. sfatul meu e sa te duci la medic...altfel nu se stie ce o sa patesti.