| StrongHeart a întrebat:

De cate ori pe zi se ia supliment de magneziu? Din acela de pui pastila in pahar cu apa si se dizolva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Adecvat si mult mai sigur ar fi sa intrebi la farmacie pe cei care au educatia necesara sau chiar pe vreun forum medical, pentru ca o sa primesti raspunsuri mult mai clare si exacte. Vitaminele nu se adauga asa in corp daca nu este necesar, ca apoi risti sa suferi de hipervitaminoza.

| Dana1999 a răspuns:

Păi se fac analize de sânge pentru magneziu