| anonim_4396 a întrebat:

De cateva ore ma doare un dinte si am observat ca a aparut o umflatura imediat deasupra lui. Eu am aparat dentar (de 34 zile), din aceasta cauza a aparut? Programare am la sfarsitul saptamanii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai abces, abcesul este o infectie, trebuie sa mergi urgent la dentist, nu o mai lăsa pîna la sfirsitul saptamînii, suni mîine dentistul care ti a pus aparatul dentar, ca din cauza aparatului a apărut infectia.

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Trebuie sa intrebi medicul dentist, cred ca este de la radacina problema, nu de la aparat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, are o problema acel dinte la radacina, du-te maine la medicul de ti-a pus aparatul dentar, chiar daca ai la sfarsitul saptamanii programare.
Stiu din experienta ca nu poate fi de la aparatwinking

| BeautifulSunflower a răspuns:

Poate ai facut afta, clateste ti gura cu apa cu sare de mai multe ori pe zi si trece.

| asuari a răspuns:

Si fratii mei au aparat dentar. Pe sora mea o durea un dinte acum aproximativ o saptamana. Aparatul ei dentar a fost schimbat; era prea strans setat si de asta. Poate nu accepta aparatul, totusi, il porti de 34 de zile nu cred ca ar fi o problema... mai asteapta putine daca nu ia ceva de durere.