| MonsterElectric a întrebat:

Eu port un aparat dentar mobil de cativa ani... am inceput sa-l port deoarece muscam gingie pe gingie (ceva de genu nu stiu exact) si acum am impresia ca mi se misca cativa dinti. Dentistul meu mi-a spus ca fara aparat pe la 30 ani nu mai aveam niciun dinte in gura iar acum sunt aproape de finalul tratamentului cand dintii ajung in pozitia finala. Imi poate da cineva un sfat? la dentist am programare la sfarsitul saptamanii

2 răspunsuri:
| Anaais a răspuns:

Nimeni de aici nu te poate sfatuii mai bine decat medicul tau deoarece el cunoaste cel mai bine problema ta. Discuta cu acesta despre nemultumirea care o ai, iar ea se va rezolva. Si eu am purtat aparat timp de doi ani.Pot spune ca am avut un moment de indoiala asa cum ai tu acum.Mi s-au distantat foarte urat dintii, mi s-au facut spatii intre ei.Nu voiam sa ii spun asta medicului, ca sunt nemultumita, deoarece nu stiam cum vor fi la final.La finalul tratamentului am fost incantat.
Eu am stat cu grija
Nu fa aceeasi greseala ca mine, si discuta cu el.

Numai bine!