| MariaMonica2009627 a întrebat:

De câteva zile am febra,mă dor oasele și un pic în partea rinichilor,durerea de cap nu-mi da pace,am racit rău, nasul îmi curge mereu, tușesc grav și am mereu o stare de amețeală combinată cu oboseala chiar daca ma odihnesc.
Credeți că ar trebui să merg la doctor? Adică până acum s-a mai întâmplat dar cu bolile astea și cu cursurile nu prea mai stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Mergi la medic.

| WhiteLife a răspuns:

Vrei sa aștepți până când nu vei mai fi in stare să ieși din casă ca sa ajungi la medic? Astea nu sunt simptomele unei simple răceli. Mergi la medicul de familie, e gratis, îți dă tratament și ai scăpat. Cursurile nu sunt toate obligatoriiwinking daca mai aștepți riști să te îmbolnăvești mai rău și să fie nevoie sa stai o perioada mai lunga de timp acasă.

| mudokins78 a răspuns:

Merge o bere Corona!

| MariaMonica2009627 explică (pentru mudokins78):

Aia e, da' bere nu am. Heroină dacă vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credem ca da cât mai repede posibil e spre binele tău

| WilderNeg a răspuns:

Ai gripa.