| Lusiana_Rusu_1999 a întrebat:

De câteva zile fetița mea se simte foarte rău are dureri de cap, amețeli şi stări groaznice de oboseală rareori şi stări de vomă...
Nu ştiu ce să fac...
Ce ar putea fi? E nevoie să o duc la un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mimimumu a răspuns:

Eu am 13 ani si am fost cu mama la medic.Si eu am stări de oboseala, de amețeala, câteodată ma ia durerea de cap, imi lacrimeaza ochii, mi se înfundă urechile.Doctorul de familie mi-a spus ca o data cu schimbarea vremii suntem mai expusi la viroze mai ales in colective (scoala/liceu) unde este curent si copii cu alergii.Mi-a spus sa nu ma sperii.Mi-a prescris o rețetă pe care trebuie sa o iau.Acum sa vad daca o sa imi treaca.
Da, duceti-va fata la medic.

1 răspuns:
| KEiGHT a răspuns:

Cam toata lumea se simte asa de la o vreme... mai putin cu voma.
Mergeti la medic, bineinteles!