| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile ma simt cam balonata ...si de atunci cand fac treaba mare imi vine sa si vomit. De ce?straight face Raspunsuri. Acum o una am facut dragoste dar mam protejat.De fiecare data cand o fac m protejez.mie teama. vreau raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa cum sunt sigura ca stii, nu exista metoda de protectie 100% sigura, asa ca orice femeie activa sexual poate ramane insarcinata.
Insa daca ati folosit de fiecare data corect prezervativ de buna calitate si l-ati verificat la sfarsit sa nu fie rupt, riscul de sarcina este absolut infim, aproape neglijabil. Nu ne-ai spus daca ultima menstra a fost normala si regulata. Daca da, atunci se exclude o sarcina si poti presupune ca ai o indigestie care se rezolva cu putin regim alimentar. Daca menstra a avut ceva probleme, fa un test de sarcina pentru siguranta

| EvaTramell a răspuns (pentru Brigaela):

A fost regulata, ca de obicei big grin

| EvaTramell a răspuns (pentru Brigaela):

Doar cand merg la baie am starea aia de voma doar cand trebuie sa fac treaba mare. Nu stiu, o fi de la mancare nu stiu. straight face. Sper sa fie de la mancare...straight face

| Brigaela a răspuns (pentru EvaTramell):

Fa-ti un test de sarcina ca sa fii sigura.

| TheFallen666 a răspuns:

Probabil gravida

| MihaiSmeker a răspuns:

Poti fi gravida