| Kalla a întrebat:

De ce am ameteli si imi vine sa vomit dupa ce fumez? Efectiv imi este foarte rau dupa o tigara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Organismul tau "respinge "nicotina.

| ombladon a răspuns:

Nici acum nu iti dai seama ca fumatul iti face rau?

| Kalla explică (pentru ombladon):

Eu fumez maxim trei tigari pe zi.Una dimineata, una dupa pranz si una cand ies cu pretenii.Nu sunt dependenta si nu cred ca imi face rau daca fumez putin happy

| ombladon a răspuns (pentru Kalla):

Dar nici bine nu iti face.

| CinevaNou a răspuns:

Aparent, nu degeaba scrie pe pachete ca tutunul dauneaza grav sanatatii tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ficatul e intoxicat de nicotina.Nu-ti prieste.Las-o dracului de tigare ca nu e buna. Bea apa multa si nu mai fuma.

| an0therkid a răspuns:

Pai ai de luat si tratament? Daca da poate asta e motivul.A si incearca sa mananci ceva inainte poate iese ceva.

| Lolităăăă a răspuns:

Poate nu-ti prieste la organism! Nu mai fuma, stiu ca e greu, dar incearca sa te lasi de fumat!

| LoveIsForEverYoung a răspuns:

Ai caderi de calciu si sa stii ca poti sa si lesini de la ele, sau sa patesti si lucruri mai grave... Mai bine te lasi, adica nu poti sa spui ca iti place fiindca iti e rau! E mai bine pentru tine dar, pana la urma tu decizi. Funda?

| catalinm93 a răspuns:

Poti consulta un doctor cu aceasta problema nu este de jucat sfatul meu ascultal nu am nev de funda daca vrei sa-mi dai bine

| smecherica a răspuns:

Problema este ca, corpul tau nu mai rezista la tutun.In cazul in care nu poti sa te lasi de fumat cumparati o tigare electronica costa doar 100 lei.

| Aleexsorin26 a răspuns:

Buna!
De cat timp fumezi? Este posibil ca organismul tau sa nu se fi obisnuit inca cu nicotina. Eu fumez cam din vara si inca am uneori ametelidaca tin mai mult fumul in piept. Incearca sa iti iei niste tigari mai usoare pana te obisnuiesti.