| DatMikassa a întrebat:

De ce dupa ce fumez imi vine sa vomit? Am gastrita poate sa fie si de la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu mai fuma si gata, ce atatea probleme. Nu e de la gastrita, si mie mi se mai face rau cand fumez (mai ales dimineata pe stomacul gol) si sunt fumator de ani de zile.

| TOOL a răspuns:

Si eu patesc acelasi lucru cand fumez fast, ori nu o tragi bine in piept ori fumezi tu ceva chistocurihappy

| DatMikassa explică (pentru TOOL):

De ce as fuma chistocuri?rolling on the floor)

| marinaa9 a răspuns:

Voma..asa reactioneaza corpul tau cand ii dai nicotina. Dupa ce incepi sa fumezi mai mult nu mai mai simti asta.

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Pai depinde si de cat timp fumezi, poti avea star ide greata, ameteala si dureri de cap.
Dar daca ai gastrita mai bine nu mai fuma e pentru binele tau.

| BloodAndBon3 a răspuns:

Un semn de la Domnul sa nu mai fumezi!laughing Cat e gluma, e gluma. dar fumatul poate avea consecinte serioase. mai ales daca suferi si de o boala...

| Zome a răspuns:

Din cauza tigarilor se pot intampla multe, daca suferi deja de o boala de ce sa dai in alta? Eu iti recomand sa lasi tigarile, e in joc sanatatea ta.

| AlinG5 a răspuns:

Iti recomand sa te lasi de fumat, este in joc viata ta. Fumatul dauneaza grav sanatatii, poate aduce la anumite boli foarte cumplite cum ar fi cancerul, boli pulmonare etc. Te poti documenta.
Fumatul este cel mai important factor de risc pentru bolile pulmonare.

| george74 a răspuns:

Eu am făcut ulcer de la țigări. Când medicul mi-a zis ca o sa ajung la operație nu am mai fumat deloc. Și eu tot o gastrita aveam și am dat-o în ulcer. Mi-a prescris niște ceaiuri amare și medicamente, iar acum ulcerul s-a vindecat. Depinde doar de tine. Ocupa-ți timpul cu altceva. Eu gafaiam și dacă urcam 4-5 trepte, acum nici nu mai obosesc. Plus ca respirația mea era greoaie. Eu mi-am pierdut și un dinte de la fumat.

| george74 a răspuns:

Vad ca e veche postarea, dar vreau sa știți ca nu numai plămânii și stomacul sunt afectate. Sunt afectate și inima și dantura și tot organismul. A trebuit sa îmi deschidă mintea medicul meu ca să ma las de fumat.

| ilovebeer a răspuns:

Nu tragi bine fumul in piept. asta e da nu ar strica sa iti faci un cotrol de gastrita

| XoMihaiRomanXo a răspuns:

Poate sa fie si de la asta. Consulta un medic, si tigarile poate sunt de vina!
Funda?

| XxRobeexX a răspuns:

In primul rand eu cred ca le tragi in tine si nu e bine. Poate sa fie si de la gastita dar nu stiu du-te si la un medic ca nu strica decat sa iti faci rau.

| Madalina_Mady_1991_3RhV a răspuns:

Cel mai sigur ar fi sa te opresti din fumat!