Întrebare recomandată | Sportacus123 a întrebat:

De ce aud un pocnet atunci când casc? Se întâmplă des. Nu mereu, dar destul de des.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Pocnește articulația mandibulei

| Mda01 a răspuns:

Pocneste articulatia mandibulei, de obicei pe o parte, rar pe ambele parti, de ceva ani mie imi pocneste articulatia din partea stanga din cauza ca atunci cand eram mai mic dormeam pe burata, adica capul, gatul si implicit mandibula erau solocitatea in timpul somnului, ceea ce a avut un efect negativ asupra mea.