| TheTimeKiller a întrebat:

De ce casc de fiecare dată cand mă închin sau mă gândesc la Dumnezeu? Când sunt la ora de religie îmi dau mereu lacrimile. De ce? Poate cineva sa explice? I se mai intampla cuiva?

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca nu te intereseaza cu adevarat.

| danay72 a răspuns:

Probabil te plictisesti si te ia somnul.Desi cand acorzi cu adevarat atentie Bibliei, nu te mai plictisesti.

| Thunderstruck a răspuns:

Esti atat de manipulat incat se intampla astfel de lucruri.

| relian a răspuns:

Pt ca ora aia de religie nu iti prea p; ace si apar tensiuni la nivelul creierului si el tgreb sa fie racit si asa apar acele cascaturi.Cind un om casca de fapt el isi raceste creierul care se pare este ceva mai incins din diverse motive.Cascatul este de fapt un mecanism de reglare sau de racire a creierului.Asa am citit pe undeva cindva.Nu stiu cit de adevarat este dar e o teorie.Si cascatul nu apare doar la orele de religie, apare atunci cind este nevoie de el.Deci tind sa cred ca au ceva dreptate cei care au scos chestia sat cu racitul cu tensiunea etc.Lacrimile tot de la cascat iti dau.Deci au cumva legatura.Nu te gindi ca ar fi cumva de la religie ca nu-ti face nimci Dzeu chiar de nu-ti place ora de religie.

| M25M a răspuns:

Cascatul--- ti se face somn cand te preocupi de lucruri plictisitoare, e normal.
Lacrimatul---si eu lacrimez cateodata cand citesc sau aud aberatii.

| dragos9234 a răspuns:

Esti mult prea indoctrinat in tot acest "paranormal" al religiilor.

| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca esti deochiat; deochiul trece rugandu-te si inchinandu-te.Cred ca iti dau lacrimile pentru ca te simti mai aproape de El la ora de religie, ceea ce e minunat; mi se intampla sa traiesc starea asta in biserica.Numai bine.happy

| Zenit313 a răspuns:

Pentru ca tu gandesti! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca suntem formati din spirit, suflet si creier.
Cand casti, sufletul incearca sa iasa din tine pe gura si spiritul plange deoarece creierul ii expun la chestii religioase.

Răspuns utilizator avertizat
| 3xfemeie a răspuns:

Ti se intampla si cand spui o rugaciune?

| TheTimeKiller explică (pentru 3xfemeie):

Da

| 3xfemeie a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Prin rugaciune te cureti si eliberezi energiile negative. Cascatul poate fi una dintre manifestari. Cu lacrimile, nu stiu, poate este emotie.
Deci, e de bine. happy

| EaEmma a răspuns:

Poate ca te plictiseti la ora de religie si de aceea casti...

| Rusu_George_1917 a răspuns:

Esti un sfant, serios, astea sunt simptomele, scrie si in biblie, asa faceau multi sfinti, esti norocos, casca mai mult, nu conteaza ca lumea iti pate spune ca esti cascat, ignora-i pe toti, tu esti un sfant