| Doloresidk a întrebat:

De ce nu e bine sa mananci in timp ce te uiti la televizor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca mesteci superficial si iti strici digestia si nici nu-ti poti urmari cantitatea de mancare ingerata, avand tendinta sa mananci excesiv.

11 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Mancand in timp ce te uiti la televizor poti face doua lucruri:ori mananci excesiv, pentru ca esti "furat"de film si uiti de ce faci, ori mananci putin pentru ca esti prea captivat de ce vezi si uiti de mancare.

Apache
| Apache a răspuns:

. frate eu fac asta de 15 ani si nu am nimic ...deci...

| Doloresidk explică:

Ptr toti care merita stupid: stiu ca nu patesti nimic daca mananci in timp ce te uiti la televizor.Nu ma luati la misto doar pentru ca eram curioasa. Pur si simplu, pe toate dietele scria acest avertisment si mereu ma intrebam "de ce?" phbbbbt angry devil

| 54ndy a răspuns:

Pentru că te îngraşi.

| radugeorge25 a răspuns:

Pentru ca televizorul stimuleaza pofta de mancare si nu te mai poti oprii din mancat. asa am auzit.

| RaLuX_5234 a răspuns:

Privitul la televizor in timp ce mananci iti atrage atentia de la mancare. Astfel, nu vei observa semnalele organismului care te anunta ca ai mancat suficient si vei manca mai mult decat are nevoie corpul tau pentru a-si indeplini activitatile zilnicehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prostie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca in timp ce te uiti nu mai esti atent la ce mananci si mananci necontrolat adica mai mult decat trebuie si apoi te ingrasi asta e explicatia sper ca te am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te uiti la tv in timp ce mananci nu mai esti atenta la ce mananci si mananci necontrolat adica f mult si te ingrasi asta e explicatia sper ca te am ajutat

| jm3k3ru10 a răspuns:

Nu patesti ma nimic nu mori. E chiar foarte bine.

| Eddy_2201 a răspuns:

E ceva normal sa mananci laughing