| cornelia_9446 a întrebat:

De ce nu e bine sa ne "pocnim"degetele de la maini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Shuellen a răspuns:

Le slabesti articulatiile si deteriorezi oasele unde se prind ele, deci s-ar putea sa ramai fara degete pe strada(glumesc) big grin

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu e sanatos sa ne pocnim oasele pentru ca se prodece o uzura prematura a articulatiilor. Obiceiul troznirii oaselor trebuie combatut printr-un regim de miscare adecvat[practicarea unui sport] si evitarea expunerii la frig. Se mai recomanda suplimente nutritive precum vitamina C.K.si B3.

| Tud0r a răspuns:

Nu stiu asa imi zice si tata fiindca poate sa se rupa un os daca e mai sensibil

| ReadyForMee a răspuns:

Salut! Nu este bine sa le poccensti deoarece cartilagiile acestora se deterioreaza in timp si asa se poate ajunge foarte reepede la fracturi, la reumatism, si in cele din urma la dureri cumplite. Sper ca am ajutat! Numai bine!
ReadyForMee~~

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Am auzit ca o a iti tremure mana cand o sa fii mai batrana

| Andreea3219 a răspuns:

Se zice ca daca faci asta, mai tarziu iti va tremura mana te pup:*