| IHEMM a întrebat:

De ceva timp a inceput sa-mi fie nejustificat frica ca in viitor voi suferi de o boala grava. Acum m-am uitat in oglinda si mi-a venit in minte ideea ca o sa am cancer tiroidian cand am vazut ca inca am grasime in jurul gatului, desi am slabit si am o greutate normala.
E fondata temerea asta? Mentionez ca si mama sufera de "barbiie dubla". Evident, la mine nu e proeminenta inca. Mai pot scapa totusi de grasimea de pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| costis a răspuns:

Fa sport si mananca sanatos. Sportul te face sa te simti bine in pielea ta si iti un tonus mental bun, pentru ca te oxigenezi periodic. Daca te simti bine tiroida sta cuminte.