Întrebare recomandată | nutuxcristian a întrebat:

Am un motan in varsta de 5 ani jumatate,iar de vreo luna,blana din jurul gatului i-a cazut (nu este vorba de naparlire) si are si are pete rosii in locul in care i-a cazut parul. In plus,a si slabit odata cu acest simptom,daca este vorba de asa ceva. De ce boala ar suferi el? Va rog sa-mi raspundeti, sunt disperat!

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| nutuxcristian explică:

Dau funda!

| BlackRaven45 a răspuns:

Cel mai bine este sa-l duci la veterinar. El va sti despre ce boala este vorba si cum sa-l trateze.
Poate te ajuta:
http://www.ele.ro/......isici-1482

http://www.ziare.com/......tau-910542

O s-a mai caut;)

| nutuxcristian explică (pentru BlackRaven45):

Merci frumos! Apreciez. Multumesc si pentru link-urile de mai sus. sunt utile! happy

| BlackRaven45 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Cu placere! happy

| Tasya05 a răspuns:

Pai, eu zic sa il duci la veterinar urgent. Cainele meu avea accelasi probleme, ii cadea parul, si avea pete rosii acolo. L-am dus la veterinar si am aflat ca avea capuse thinking Bine, poate nu este cazul pisicii tale. Sa il duci la veterinar! :*

| Angie95 a răspuns:

Poate are raie, asa a avut si catelul meu si am chemat veterinarul iar el mi-a confirmat. Nu intra in panica! :*

| nutuxcristian explică (pentru Angie95):

Merci frumossd pentru raspuns, insa daca avea raie, ii cadea blana doar in jurul gatului? sad

| Angie95 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Pai poate decat acolo s-a manifestat sa zicem asalaughing raia iese pe portiuni nu pe tot corpul. Ti-am zis. si catelului meu i-a cazut parul exact in jurul gatului si la fel avea pete rosii, nu mai manca.

| Marzipany a răspuns:

Nu stiu ce boala e, dar am avut un catel cu boala asta(catelul bunicii) care a murit.Acum exista pastile si picaturi.Du-l la veterinar sa-ti dea prescriptie.

| nutuxcristian explică (pentru Marzipany):

Merci. Nu m-am gandit la medicamente. happy Merci frumos pentru raspuns!