| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am o stare incordata si nervi, cand sunt la servici e ok, dar cand ajung acasa ma simt aiurea parca nu mai am timp pentru mine si imi vin 1000 de ganduri prostesti, as vrea sa merg la psihiatru pentru a imi da ceva medicamente pentru relaxare si oprirea gandurilor, problema e ca lucrez fara carte de munca si nu am asigurare, cum procedez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi la consult la un psihiatru care sa te consulte pe bani mai puțini si el o sa ti dea un tratament care sa te coste accesibil. Sunt atatea medicamente ieftine si la noi, unii medici consulta pe o sumă până în 100 lei.

| Mahmoud228 a răspuns:

Ti-ai facut analizele poate ai ashipatie