| Radandam a întrebat:

De ceva timp,cateva saptamani,am aproape zilnic,in unele momente ale unei zile,stari usoare de vomă,dar nu vomit, ca sunt stari doar usoare.Ce credeti ca poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Cumva ai stările astea după ce mănânci?

| DarthNiger a răspuns:

Cam vaga intrebarea, nu iti poate da nimeni un raspuns mai concret, mai bine ai cere sfatul unui medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai și oboseala mai accentuată in ultimul timp? Ce vârsta ai?

| Anjaa a răspuns:

Nu suntem doctori... nu putem sa iti spunem exact ce ai.

Starile astea sunt in stransa legatura cu vitaminele si mineralele din organism. Iti recomand sa iti faci analize de sange, poate sa fie o lipsa de ceva. Se amelioreaza usor si scapi de starile acelea.
Sa presupunem ca analizele or sa iasa bine si ca nu duci lipsa de nimic, atunci poti lua in considerare alimentatia. Ce, cand, si cum mananci, legumele si orice este alcalin nu ar trebui sa iti produca greata. Hidrateaza-te bine si incearca sa faci sport.