| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme simt o intepatura in partea stanga a pieptului un fel de furnicatura mai mult
ce poate fi?
precizez ca am 22 de ani si sunt fumator dar nu inrait

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Radiografii cardiace nu se fac niciunde in lumea asta, iti spun ca sa nu te faci de ras pe la spital.
In rest, eu cred ca e ceva functional, legat oarecum de fumat. Incearca sa nu fumezi macar 3-4 luni si vezi daca dupa acest interval durerea persista. Daca persista, e cazul sa te vada un cardiolog.

| costymaximus a răspuns:

Sfatul meu:lasa-te de tutun! Fumatul dauneaza grav sanatatii. O sa imi dai dreptate nu acum, dar mai tirziu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Trebuie să te vadă un cardiolog: E. K. G. şi o radiografie cardiacă pentru a nu fi ceva de la inimă. Nu este de glumit.
Sănătate.
Pa, pa.