| anonim_4396 a întrebat:

De doua saptaman imi imi tot curg picaturi de sange si folosesc protejslip ca sa nu ma patez ...si totusi nu trece prin el, sangele are o culoare cam inchisa. Mentionez ca sunt fata sunt virgina si am 17 ani. Chiar nu stiu ce sa fac, pentru ca mia si intarziat si ma doare doar burta. Am avut vreo doua zile o tentativa de menstruatie dar nu a curs cine stie ce, adica abia se vedea pe absorbant cand il schimbam. Ma puteti ajuta cu vreun sfat? funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie neaparat sa faci o ecografie pelvina si un consult endocrinologic cat mai repede.

| mioara a răspuns:

Du-te la un control ginecologic.