| Andrea39 a întrebat:

De doua zile imi curge un lichid care seamana cu ciclu. Nu e ciclu....are culoare maro spre negru iar mie menstruatia imi vine la sfarsitul lunii. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Pierzi lichid de frana, ai grija completeaza-l ca e risc mare sa te tamponezi

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Ori vreo infectie sau chist ovarian spart ori esti gravida si s-a produs nidatia. Du-te la ginecolog si afla

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Esti in perioada de ovulație in care ovulul e liber si primitor a spermatozoidului norocos. E ceva natural, evita doar contactul sexual neprotejat mea ales in perioada asta.

| Deserth a răspuns:

Mai exact pe unde ai pierderi de lichid? Pune fisierul cu poza sa vedem

| xutza a răspuns (pentru Deserth):

Unii oameni nu ar trebui sa aibă acces la TPU fără un test psihologic...

| Deserth a răspuns (pentru xutza):

Corect,sunt de acord

| xutza a răspuns:

E o sângerare intermenstruala normala. Se mai întâmplă. Probabil ești la ovulație și asta e un semn. Exista și posibilitatea unei sarcini dacă ai avut contacte sexuale neprotejate. Dacă ai avut și alte simptome menstruale precum crampe, dureri de cap, etc., eu as zice ca e doar de la ovulație.
Dacă vrei sa dormi liniștită, fa un test de sarcina sau mergi la un medic ginecolog. Dacă ești minora, vorbește cu mama, sora, matusa... Multă sănătate!