| afrodita3333 a întrebat:

De doua zile, ma doare cand si cand burta(in partea de jos unde te doare de la menstruatie)dar nu este o durere ca si cea menstruala este un fel de presiune si cateva intepaturi. Din ce cauza poate sa ma doara? Durerea dureaza in jur de 10 minute si apoi gata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca ti s-a terminat de curand mentruatia, dupa cele 7-10 zile de la finalizarea ei, durerile ovulatiei sunt asemenatoare ca ale menstrei, desi mai suportabile. Ori sunt "zvacniri" ale ovarelor. Cu toate ca e mai bine sa consulti un medic ginecolog ori endocrinolog pentru ati spune exact ce este.

| AliceAne a răspuns:

Se poate sa ai o infectie urinara, vreo raceala la ovare, dar se poate si mai grav ex:chist ovarian, mai bie mergi la un ginecolog si el o sa-ti spuna exact ce se intampla. si eu am avut aceleasi simpltome din pricina unui chist. sper sa nu ai nimic grav, succes! :*

| oanaoana23 a răspuns:

Asa ma durea si pe mine si aveam chisturi la ovare, du-te la control, daca te doare doar intr-o parte poate fi apendicita. nu e de glumit cu sanatatea. mergi la un ecograf