| CinevaAnonimă a întrebat:

De ieri a inceput sa ma usture ochiul stang, dar nu stiu de ce. Ma ustura si acum. Ce as putea sa-i fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Du-te la farmacie! --- stie farmacistul ce sa-ti dea.

| RAY a răspuns:

Du-te la doctor si stie el

| Superior a răspuns:

Daca te ustura, incearca sa-l tii inchis o perioada, sa-l masezi putin (cu pleoapa inchisa) ca sa accelerezi lacrimarea. E posibil sa fie uscaciunea, mi s-a mai intamplat.

| anamariarot a răspuns:

Il simti mai uscat? Clipesti putin mai dificil?

| CinevaAnonimă explică (pentru anamariarot):

Nu il simt uscat, dar clipesc mai dificil.

| darknebulaxtreme a răspuns:

Incearca sa te odihnesti mai mult, daca tu crezi ca ai un orar destul de stabil al somnului, poate fi de la curent, vorba veche din batrani
"Te-a tras curentul"