| FuNNy121431 a întrebat:

De ce ma ustura limba cand mananc? A inceput azi sa ma usture, nu am nici o alergie, ma ustura rau cand mananc. De la ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate fi de la alimentele pe care le consumi, de la o iritatie/leziune a limbii (poate ai consumat ceva fierbinte) sau de la o lipsa de vitamine. http://www.i-medic.ro/......-ce-mananc

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cumpara Glicerina boraxata si te dai pe limba, nu este rea la gust, asa mai patesc si eu din cauza pufurilor.
O seara bunahappy

| FuNNy121431 explică (pentru caramela):

O sa incerc, multumesc, la fel si tie happy

Răspuns utilizator avertizat
| Pacurar_Claudiu_1990 a răspuns:

Lasa-ma sa ghicesc ai mancat vinete sau ceva de genul? de la aia te ustura cateodata

| FuNNy121431 explică (pentru Pacurar_Claudiu_1990):

Vinete am mancat ieri seara...o fi de la ele?

| negoitastefania a răspuns:

Poate te-a intepat ceva. iti recomandez sa incerci sa te speli pe dinti si poate iti trecewinking