| Ruth_3500 a întrebat:

De ieri dimineata ma doare capul ingrozitor, mai exact in asa-zisul moale al capului.
Ma doar gatul foarte tare, insa e ciudat ca nu imi curge deloc nasul
Ieri cand veneam de la liceu, pe strada m-a apucat o ameteala foarte puternica, cand mergeam, simteam ca ma duc intr-o parte si ca am sa cad, asa ca m-am oprit pana mi-am revenit, fix in momentul ala m-a sunat cineva si am realizat ca vorbesc foarte greu, ca si cum mi-ar fi paralizat limba. Dar mi-am revenit repede
Astazi continua sa ma doara capul si gatul, dar nu mai ametesc.
Mentionez si faptul ca ieri nu am putut manca nimic, am baut ceaiuri. Nici acum nu am pofta de mancare.
Am luat parasinus, Hexoraletten N, si Trachisan.Astazi am incercat si o amoxicilina de 1000 mg.
Ce as mai putea face. Am mult de invatat pentru luni si marti, si simt ca nu sunt in stare sa fac nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

S-ar putea sa ai amigdalita streptococica (daca faci si febra). Nici unul din tratamentele de mai sus nu te va ajuta, ba chiar amoxicilina va agrava infectia. Du-te la ORL.

| ioana1704 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la medic la un control. vezi sa nu fie sinuzita!

| andreuxxaa9095 a răspuns:

... posibil sa fie amigdalita. fugi la medic! :*

| Ruth_3500 explică:

Acum capulnu ma mai doare, am mai luat Nurofen si algocalmin.
In schimb ma doare gatul, si a inceput sa imi curga nasul. Ciudat... Fac gargara cu ceai de salvie ( asa mi-a recomandat farmacista ).
Eu sper sa nu fie amigdalitacrying
Oricum, daca maine, adica luni ma simt mai rau ca azi merg la medic.