| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare gatul si imi curge nasul.Simt putin ca ametesc..se poate sa fi racit? Ce tratament sa iau? Am luat Hexoraltten si am baut ceai dar nimic..de azi dimineata m a apucat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, iti este scazut sistemul imunitar si o dai in raceala. Incearca sa stai cat mai mult timp posibil la caldura, sa te imbraci gros cand iesi undeva si sa iei suplimente de vitamina C.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai probabil. Bea ceai cald, supa si mancare usoara si stai in pat la caldura. Iti va trece intr-o zi, doua.

| Eastwood a răspuns:

Pliculete de Coldrex, una dimineata si una seara ( acesta de il bei seara, cum l-ai baut te-ai pus sub patura sa-ti fie cald ), in 2-3 zile iti revii!