| Fumiko a întrebat:

de ieri ma doare incheietura de la mana dreapta..ieri m-a durut mai slab, dar acum mult mai tare si mi s-a umflat putin, daca incerc sa indoi mana in sus numai putin ridic si ma doare de parca mi s-a rupt mana.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blaxy a răspuns:

Nu s-a rupt. daca se rupea plangeai de durere, da nu scriai pe TPU.
ai doar o intindere a incheieturii.
ori mergi la medic, ori mergi la farmacie si cumparati tifon/lenta speciala pentru asa caz.te legi la incheietura si stai cu ea pana iti trece.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Si eu am patit la fel!
Poti face in felul urmator:
Mergi la farmacie iti cumperi LIOTON GEL si te faci cu lioton gel! In tump ce te dai cu lioton gel maseaza putin zona dureroasa! O sa vezi ca o sa iti treaca!
Multa sanatate!