| Eucumamajunsaici a întrebat:

De marti ma doarte burta sad si mi-e greata.Ce sa ma fac?
Mentionez ca sunt baiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Durere si greata. Poate fi apendicita. Nu te juca! Mergi la medic! Daca iti spun ce am patit eu, te ingrozesti. Era sa mor.

| anonimg a răspuns:

Nu trebuia sa fi stat atat de multe zile asa. Poti merge la urgente la spital fara sa mai treci pe la medicul de familie.
Cauta sa nu mananci lucruri care produc aciditate (otet, dulciuri) si balonare (fasole, varza).
Zeama de la cartofi cruzi iti va face bine (nu te va vindeca, dar nu vei mai avea dureri).

| AtateaConditii a răspuns:

Bea suc de lamaie, branza de vaci si daca continua incearca sa provoci voma.

| SHINeeTaemin a răspuns:

Mergi la doctorul de familie sa te consulte, asa e cel mai sigur. Noi doar putem sa ne dam cu prerea.

P.S. adorabila pisica din poza ta.

| Eucumamajunsaici explică (pentru SHINeeTaemin):

Mersi.E aaron's animals

| Eucumamajunsaici explică (pentru SHINeeTaemin):

Mersi apropo numele pisici este Prince Michael Cat

| SHINeeTaemin a răspuns (pentru Eucumamajunsaici):

Mersi, chiar acum am cautat.o pe net happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cate detalii ai dat sa nu te astepti la un raspuns macar cat de cat corect.

| Eucumamajunsaici explică (pentru anonim_4396):

Stomac acolo e problema.

| 393Dan a răspuns (pentru Eucumamajunsaici):

Ia Mezym, e pentru digestie, plus cand mergi la farmacie, intreaba si vanzatoarele. Ele se pricemp, trebuie sa fi terminat medicina.

| 393Dan a răspuns:

Burta unde? Daca in regiunea stomacului sau a intestinelor ia pastile pentru digestie

| Awwwww a răspuns:

Poate ai gastrita. Daca tot ai dureri du-te la doctor, el iti va spune ce ai si iti va da tratament.
Pentru greata poti sa iei pastile cu ghimbir sau guma mentolata( la mine functioneaza).

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a răspuns:

Zic sa te duci la doctorul de familie...Sa nu fie ceva grav! Bafta... Sper sa te faci bine!