| calinradu a întrebat:

De o luna am inceput sa tusesc. La inceput tusa nu a fost puternica dar era frecventa. Am fost la farmacie am luat mucosolvant, dar fara niciun rezultat.Acuma tusea este productiva tusesc foarte puternic fac febra si mii se face rau.Tin sa mentionez ca transpir foarte repede, iar acum iau antibiotice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te maine la medic, nu te mai trata dupa ureche.

caramela
| caramela a răspuns:

Hristos a inviat!
cred ca te zace o raceala de plamani, fuguta la medicul de familie si apoiu la cel pneumolog, in urma unui consult si a unei radiografii, vei afla cu exactitate ce ai, asa am tratat si eu dupa ureche raceala si acum sufar.
Paste fericit!

| mona a răspuns:

Mai bine du-te la medic mai ales daca nu simti o ameliorare dupa antibiotice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,Calin!
Mucosolvantul nu-i bun de nimic!
Aoleu,dar nu-i bine,de ce nu mergi la medic sa te consulte?
Cu tusa asta de-atata timp nu-i bine,plus ca faci febra, daca ar fi dupa mine ti-as da injectii, mai mult ca sigur ai o infectie urata, da urata de tot in corp.
Du-te la medic, nu mai sta.
Te pup!

| likesun a răspuns:

Mergi la medic ca este posibil sa fi bolnav la plamani si cu asta nu te joci. Si eu am fost bolnava si mam tratat tot asa dupa ureche si cand n-am mai putut m-am dus la doctor si am stat 2 luni in spital si era si sa mor.