| glamour a întrebat:

De o luna am momente cand ma inteapa in partea dreapta de jos a abdomenului. Sa fie ovarul sau apendicele? As vrea sa ma duc sa imi fac o ecografie dar nu stiu exact ce sa cer(ecografie pelvina, eco ginecologica, eco abdominala). In a cata zi a ciclului menstrual trebuie facuta aceasta ecografie si cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Mai bine mergi la medicul de familie si el iti va spune ce trebuie sa faci.

3 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

De ce nu mergi direct la medic, iti va spune exact ce ecografie trebuie sa faci si daca trebuie sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine până să mă opereze de apendicită aveam simtome de vomă, orice mâncam imediat dădeam afară, nu-mi primea nimic stomacul...Asta mi s-a întâmplat cu o zi înainte să mă interneze. Aşa că dacă durerea persistă fugi la spital, la urgenţe. Te vor consulta şi-ţi vor spune ei ce ai, nu e nevoie de ecografie.
Ai grijă de tine şi o zi cât mai liniştită în continuare!

| manduka a răspuns:

Apendicele.