| XoOxXo a întrebat:

De un timp nu mai am pofta de mancare, imi este greata de la orice si ma doare si stomacul cateodata.Mai demult puteam sa mananc dulcuri multe iar acum imi ajunge sa-l gust odata si dupa aia nu mai am pofta(eram innebunita dupa dulciuri). Iar la mancaruri ...mananc de 2 ori sau chiar doar odata pe zi (asta dimineata sau seara) si intr-o zi mancam de vreo 4-6 ori fara sa ma ingras.La scola nu mananc deloc si stau mazim 6 ore la scoala.cateodata nu beau nici lichide.Cand mi-e foame nu pot sa mananc ca mi-e greata de la orice mancare. Din ce cauza mi se intampla astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Fa-ti o analiza pentru helicobacter pylori, ca sigur ai.
s-ar putea sa ai si o gastrita, nu sta asa, la medic urgent.

| XoOxXo explică:

Mi se poate intampla ceva grav, daca nu merg la medic?

| JaayJaay a răspuns:

Probleme de fiere sau de stomac. mergi urgent la medicul de familie. E gratuit happy