| stefyeli a întrebat:

De vreo 2 luni mi s-a inrosit ochiul(pleoapa) am fost la un medic si mi-a dat o crema ma dau cu ea de 2 luni in fiecare seara si tot nu imi dispare aceea iritatie ( care este de la bacteri, n u folosesc machiaje, am 14 ani) acum mai rau, in jurul ochiului e tot rosu, ma ustura, imi lacrimeaza ochiul, imi este rosu rosu si foarte iritat... ce sa fac? a mai patit cineva ca si mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xlove64 a răspuns:

S`ar putea sa ai conjunctivita sau ceva de genu thinking
Dar parintii tai. daca au vazut ca se face din ce in ce mai rau.dc nu te`au dus iar la doctor (acelasi sau la altul)
Eu zic sa te duci de urgenta la spital...ne-aparat

1 răspuns:
| robert2626 a răspuns:

Stefy nu te mai machia vezi daca ai alergie ia aerius(sirop) sau daca te se umfla ai conjungtivita asta inseamna stai in casa 2 saptamani.