| ChristinaSimona a întrebat:

Deci am o prietena care are o sora mai mica de 12 ani si inca nu i-a venit menstruatia(ciclul)insa ii vine acea secretie albicioasa -galbuie maro. Este un semn ca ii va veni menstruatia (ciclul)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AliceIDK a răspuns:

Buna!
Inainte de imi veni menstruatia, imi aparea acea secretie. Este normal. Spune-i sa nu se ingrijoreze. Este ceva normal. Prima oara te poate lua cu durere de burta sau nici sa nu o simti. Spune-i sa fie pregatita cu un absorbant. La 12 ani este bine sa ai asa ceva!

1 răspuns:
| Rinkarika a răspuns:

Sal. Este ceva normal eu tot am avut asa problema.Nu trebuie sa fie ingrejorata.