| Ooterog a întrebat:

Buna fetele :*
Am 1 an de zile de cand mi-a venit menstruatia. Cand imi trece, apare o secretie albicioasa pe slip.Aceasta secretie am avut-o si inainte sa imi vina mestruatie. E ceva normal sa am aceea secretie pana imi vine menstruatia?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Da, sunt normale. Se numesc scurgeri vaginale, si n-ai de ce sa-ti faci griji atata timp cat au o culoare alba spre transparenta. Poti folosii acele absorbante facute pentru toata ziua.
Succes!

| Karmesytta a răspuns:

Este normall, de aceea exista si tampoanele acelea zilnice:* stai linistita:*:*

| July739 a răspuns:

Stai linistita, aceasta substanta este chiar foarte sanatoasa! Ea iti curata din interior vaginul. Ea este alba-transparenta, dar daca ti se intampla sa fie galbena spre verde inseamna ca ai o mica infectie si ar fi bine sa mergi la un doctor sau s-o anunti pe mama sau sora ta.

| Mityna a răspuns:

Da,este normal.Toate fetele au aceste secretii.Ele o sa mai scada in intenisitate odata cu inaintarea in varsta.Ele au scopul de a pastra vaginul umed si de a-l curata de bacterii si alte impuritati.Nu te speria este normal ce ti se intampla, esti doar pe cale de a deveni femeie.xD

| daniela1998 a răspuns:

Da

| viktor22 a răspuns:

Este foarte normal iubita toate fetele trec prin asta, poti sa stai foarte linistita, este posibil sa ai si dureri de burta si intarire de sani, este absolut normal. sper ca te-am ajutat.te pup

| viktor22 a răspuns:

Mentionez ca sunt fata