| perceive a întrebat:

am 13 ani, deci nu mi-am inceput viata sexuala. acum 3 zile mi-a venit prima data ciclul. mi-a curs o secretie maro inchis si ff putin sange. a doua zi mai mult sange, iar a treia nu a curs deloc sange, doar acea secretie maro. astazi am avut doar acea secretie maro. ESTE NORMAL? aceasta secretie maro este menstruatia? nu ar trebui sa fie sange? multumesc!

5 răspunsuri:
| Rebecca a răspuns:

E ok. bun venit in lumea noastra. Sper sa nu iti fie greu sa te obisnuiesti sa porti pampers in fiecare luna. :*

| Daniella13 a răspuns:

Pai esti inca la inceput. Acum spui ca ti-a venit prima data ciclul menstrual. E normal sa fie asa. Si la inceput nu dureaza chiar 4-5 zile, e posibil sa-ti vina mai putina zile si sa-ti vina mai mult. Sau mai putin la inceput.

| Asdgjkjgs a răspuns:

Asa este la inceput, dar treptat menstruatia se regleaza si luna viitoare va fi doar sange, deci ce ti se intampla este foarte normal fii linistita.

| angelsnastea a răspuns:

Pai este normal de abia este inceputul mai tirziu vei avea niste dureri ca "o sa te sui pe pereti" dar te-as sfatui sa nu bei pastile mai bine sa bei putin rachiu, nu-ti vei strica organizmul si nu te va durea deloc.