| Florin1499 a întrebat:

Deci am o problemă cu măseaua, prima dată a început să mă doară, iar a doua zi s-a umflat..am luat tratament tot, si am un abces acolo nu pe măsea cii langă jos si văd că nu mai mă doare.ce trebuie să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi la stomatolog.

| Alexandra28Co a răspuns:

Este puroi..foloseste ibuprofen sau ketoprofen pentu durere
augmentin 1g o pastilă la 12 ore și Metronidazol o pastilă pe zi,
amoxicilină 500 o pastilă la 8 ore și Metronidazol o pastilă pe zi
si mergi la stomatolog ca tio distruge nervu

| suntserios a răspuns (pentru Alexandra28Co):

Ai raze X de ai vazut tu ce are acolo? sau prin telepatie? si ii mai si recomanzi atibiotice?