| hloppp a întrebat:

Deci de HIV / SIDA te poti imbolnavi daca nici unul din parteneri nu are asa ceva? Deci sa presupunem ca eu nu am asa ceva si nici partenera mea si facem sex oral anal si normal fara sa ne protejam, te poti imbolnavi de asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

Desigur NU! Categoric. Numai ca INCREDEREA "oarba" (sau lipsa de incredere) merge mana in mana cu HIV. Stii ce spun, nu?

| Lawliet14 a răspuns (pentru Admunssen):

Meriti funda, parerea mea!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu te poti infecta cu HIV daca ambii parteneri au analizele negative pentru HIV. Sexul anal nu se face fara prezervativ, fiindca te poti alege cu alte infectii genitale.

| mgtow a răspuns:

Sexu anal aduce alte consecinte precum hepatita B, C daca are si nu stie. HIV nu se transmite dar daca bagi divort de prietena si cand dai de alta fara sa aiba analizele la zi si are HIV te contamineaza fara sa stii.

| RAY a răspuns:

Voi de biologie nu ati auzit vreodata? nu sexul creaza virusi, microbi, doar daca ai deja poti da prin sex, seringi folosite deci sange, saliva vaginala, anala etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu aveti niciunul de unde vrei sa te imbolnavesti?

| zerro17 a răspuns:

Nu. Dar o poti lasa insarcinata pe prietena ta. Plus ca sexul anal nu e chiar indicat...in timp pot aparea probleme.

| SRM a răspuns:

Logic cretinule!