| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu stiu ce e cu mine, parca nu mai sunt eu.Nu mai detaliez,dar am trecut timp de vreo cativa ani prin situatii stresante, iar in ultimul an am avut depresie clinica de am crezut ca mor.Am ramas totusi cu sechele dupa asta.Problema mea e ca nu mai rezist la stres,chiar si la cel mai mic semnal imi pierd cunostinta pentru o perioada. Daca cineva imi spune ceva la care nu ma astept,ca de exemplu,vezi sa te prezinti urgent maine undeva sau ai de prezentat ceva in cateva ore, atunci am probleme.Imi vine rau.Plus ca tot retraiesc evenimente care m-au marcat.Chiar si un element sa imi aminteasca de trecut ca ma blochez.O data am avut un fel de lectie deschisa si coordonam niste elevi.A zis cineva ceva care mi-a amintit de un eveniment din trecut si m-am blocat.Toti mi-au zis ca parca am vazut o fantoma si mi-am revenit abia dupa 10 minute.Acum doua nopti m-am trezit brusc si cred ca am anxietate sau ceva ca am crezut ca imi dau duhul. Abia m-am tarat pana la baie sa imi dau cu apa pe fata.Mi-am revenit dupa cinci zece minute.Am crezut ca mor, de-a adevaratelea.Nu ma mai recunosc.Eu nu am fost niciodata asa de slaba.Am fost foarte tare,oricate probleme am avut si am avut nu gluma, chiar de cand eram copil.Am crezut ca sunt calita si ca pot indura mult si bine.Ma simt de parca as fi in agonie.Plang mereu, uneori fara motiv.Sunt opusul a tot ceea ce am fost.Nu pot sa imi revin.Va rog,un sfat,ceva, a mai trecut cineva prin asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Ai putea sa mergi la un psiholog. Poate te-ar putea ajuta.

1 răspuns:
| VictorVictoras a răspuns:

Imi pare rau pentru tine incearca sa fi tare!