| Sherlyn a întrebat:

Dupa un eveniment neplacut(nu dau detalii), i-am cerut scuze prietenului meu si el s-a apropiat de mine si eu am crezut ca vrea sa ma pupe, si cand colo m-ia tras o bataie de nici acum nu-mi revin.Va rog, vreau sa ma despart dar nu stiu cum. Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Cel mai bine, dar cel mai bine este sa incerci sa vorbesti cu un adult. Poti sa te duci la psihologul scolii, acesta sigur te va ajuta. In situatii de genul asta trebuie neaparat sa ceri sfatul unor persoane adulte. daca nu vrei sa-ti implici parintii, pierderea ta. membrii TPU nu te pot sfatuii asa de bine ca un parinte si nici nu te pot ajuta foarte mult. Site-ul e facut intr-adevar pentru a cere sfaturi, dar cu o limita. Asa ca pentru binele tau nu trebuie sa-ti fie rusine de adulti, mai ales de parinti. Tipul probabil nu e in toate mintile, asa ca ai grija de acum cu ce baieti te cuplezi. daca o sa vorbesti cu parintii nu iti va fi frica daca te desparti de el, pentru ca asa parintii tai pot lua masuri. Trebuie vorbit si cu parintii tipului. Exista multi nesanatosi.

7 răspunsuri:
| costel24ro a răspuns:

Pai explica-te ce eveniment neplacut, poate te-a prins in pat cu altu, si atunci...

| Sherlyn explică (pentru costel24ro):

Bine.Intr-o zi i-am propus sa facem sex si el s-a enervat si a inceput sa dea in mine. Apoi, eu am gandit ca poate am prodedat gresit si m-am dus acasa la el sa-i cer scuze si iar m-a batutstraight face

| costel24ro a răspuns (pentru Sherlyn):

Sincer eu pana acum o poveste ca asta nu am mai auzit.ori e desene animate ori pietenul tau sufera de ceva incurabil! in orice caz nu-s in masura sa dau un sfat pentru ceva care mi se pare imposibil!

| Memecy a răspuns:

Waw nu stiu daca e vis sau aievea`i, daca asa zici. simplu nu mai sunteti impreuna nu-l cunosti si gata daca insista adica ca si cum dupa ce a dat in tine pai exista lege pentru asta

| dina05 a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca vrei sa te desparti, iar daca reactioneaza urat vorbeste cu parintii tai.
Succes happy

| IonCuVaca a răspuns:

This is so not true.

| pearsonman a răspuns:

Va trebui sa-i spui ca voi doi nu aveti ce sa mai vorbiti, si invoci codul bunelor manierespunandu-i ca nu se da intr-o femeie... Dupaia rupi orice legatura cuel. Ignore pe mess, pe fb blocarea contului.il eviti in oras nu-l mai saluti.