| anonimuih5989 a întrebat:

Detartrajul cu ultrasunete si periajul profesional albesc dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Ii curata doar. Dca ei sunt albi de felul lor, ce se vede dupa detartraj este alba, daca nu, nu!

| annaliana a răspuns:

Da,dar pentru o vreme, apoi revin la culoarea lor.Detartrajul slabeste radacina dintelui.Si eu am avut problema asta si am incercat multe metode,dar mai mult m-am complicat(acum am si gingivita). Intreaba la farmacie, era o pasta de dinti(dar nu mai stiu cum se chema, ceva cu "pearl...").

| anonimuih5989 explică:

Puteti sa-mi spuneti si mie o pasta de dinti cu efect de albire eu am auzit de colgate max one si signal white now care este mai buna si chiar isi fac efectul?