| Bayrah a întrebat:

Îți albește detartrajul dinții? Dar periajul profesional? Am citit că albirea dentara propriu zisa ar avea riscuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Detartrajul si periajul profesional nu albesc dintii, fiind procese doar de curatare a dintilor, nu de albire.
Albire se face cu substante chimice puternice si cu aparatura speciala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Nu. Da.

| J0B0MAT a răspuns:

Par mai albi, pentru că vor fi curățați de pete. Albirea are riscuri, dacă o faci constant. Altfel eu nu am avut nicio problemă. Atât că doare, pe unii mai puțin, pe alții mai mult.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca ai tartru galben depus atunci dupa detartraj se vor deschide la culoare. Albirea profesionala e o procedura separata