| MoZila15 a întrebat:

Din analize (de sange) se poate afla daca respectva persoana fumeaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Daca faci analizele obisnuite (homoleucograma)nu apare nimic, stai linistit.
Ca sa se daca daca ai fumat sau nu trebuie sa iti faci analize toxicologice iar astea nu se fac de rutina.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu happy

| cristimihailov a răspuns:

In principiu, indirect, doar daca asta se cauta. Pentru analizele normale nu se poate afla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se face pentru nicotina,se vede,Dar daca analiza se face pentru ficat de exxemplu, sangele e bagat in aparate speciale care analizeaza doar ficatul, deci nu are treaba cu nicotina, dar daca persoana cere si analiza de nicotina, se poate vedea.