Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2614432intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
22 Apr
SATI 362.560AFISARI
163.761VIZITE
134.537V. UNICI
17 Martie 2010
sinmar intreaba:

Din ce cauza am scaun verde?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    17 Martie 2010 22:01
    Raspuns anonim:

Din cauza dietei. Nu este nimic de speriat. Si, nici de ras. La o cercetare amanuntita a "reziduurilor umane", medicii legisti pot spune cu exactitate ce a mancat defunctul in ultima parte a vietii lui. Este posibil sa fi mancat ceva care, ori era de sursa vegetala ( si ai mancat exagerat de mult), ori, o anumita substanta din penultima ta masa, a fost superactiva, iar asta s-a regasit (ca si culoare) in "scaunul" tau.

• 12 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 18 Martie 2010 13:26
    Cσσкiє a răspuns:
    Ai vărsat pe el nişte suc de mere, sau altceva. Poate l`ai vopsit tu sau a venit Moş " Crăcun " când dormeai şi l-a făcut magic. Poate e norocos, vezi să nu te fi aşezat pe un trifoi. Sper că nu e o pată verde de putrefacţie. Poate e mucegăit sau poate că... aşa l`ai cumpărat. Poate l`ai luat din pod, ştiu eu?
  • 17 Martie 2010 22:03
    Elena1234456 a răspuns:
    Poate din cauza medicatiei (am mai auzit despre asemenea cazuri) sau iti mananci toate legumelehee hee.
  • 20 Martie 2010 21:46
    swet girl 22 a răspuns:
    Alta intrebare stupida...eu inteleg ca e vb de problema de sanatate dar cred ca unele probleme sunt prea personale si merita tinute pentru tine sau intreaba doctoru, si nu pe toata lumea.
  • 17 Martie 2010 22:04
    Exitocine a răspuns:
    laughing te iei de mana cu sunshine la intrebari tampite
  • 17 Martie 2010 21:59
    hiphopbeatz a răspuns:
  • 17 Martie 2010 22:02
    Beatrice a răspuns:
    Pfff...ai momente in care iti vine sa vomiti? sau uneori ai temperatura? nu stiu sigur dar cred ca ai o infectie urinara! sugerez sa te duci la spital straight face se poate agrava oricand sad
  • 17 Martie 2010 21:57
    bluerose a răspuns:
    Ai mancat spanac sau urzici?
  • 17 Martie 2010 21:52
    fashionaddict a răspuns:
    Din cauza ca mananci legume verzi sau ai mancat ceva verde sau iti lipsesc unele vitamine.
  • 17 Martie 2010 22:01
    GeorgianaBurceana a răspuns:
    Doamne ce intrebare :-& du-te nene la un doctor mi-ai facut si scarba nu mai pot sa mananc
  • 18 Martie 2010 20:20
    sinmar explică:
    Nu, nu am mancat nimic verde.Problema a aparut cam acum 2 saptamana.de atunci am facut asa cam de 4-5 ori, in rest a fost normal, intr-o zi asa apoi 2-3 zile normal, un prieten medic mi-a zis ca ar putea fi din cauza ca am mancat verdeturi, dar alimentatia este la fel, nu am mancat nimic neobisnuit. Iar celui care i-am stricat pofta de mancare, POFTA BUNA.
  • 18 Martie 2010 20:29
    sinmar explică:
    Am aceasta problema cam de 2 saptamana, nu am mancat ceva verde, mi s-a intamplat de 4-5 ori in zile diferite, o zi asa apoi 2-3 zile normal, un prieten medic mi-a zis acelasi lucru in prima zi, ca am mancat ceva verde, si nu am luat in seama, apoi dupa cateva zile iar, alimentatia este normala, adica nu am mancat nimic diferit fata de ce mancam inainte.Pentru tipul caruia i-a pierit pofta de mancare, POFTA BUNA, iar pentru *trilulilu89*, stupid esti tu, dupa cum o arata si numele. Oricum multumesc pentru raspunsurile celorlalti.
  • 23 Ianuarie 2013 17:30
    Rodanciuc_Lala_1941 a răspuns:
    Am infectie urinara si iau Uractiv strugurii ursului. Dupa cateva zile am inceput sa fac scaune vezi dar nu in totalitate.Este din cauza medicamentului?