| Voicu_Iulia_1993 a întrebat:

Din ce cauza pot aparea pete rosii care ustura in cavitatea bucala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza sistemului imunitar, infecții bacteriene sau virale, stresul sau carentele de fier sau chiar ereditatea.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Or fi afte bucale

| Voicu_Iulia_1993 explică (pentru anonim_4396):

Pai din ce cauza apar?

| Frank51 a răspuns (pentru Voicu_Iulia_1993):

Aftele bucale nu se stie de la ce se fac, nu s-a descoperit inca. Cica sunt o multitudine de factori care ar putea cauza aftele, printre care, genetic, din cauza alimentatiei, imunitatii, samd, dar se presupune, nu se zice cu exactitate ca astea ar fi cauza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Voicu_Iulia_1993):

Din cauza sistemului imunitar, infecții bacteriene sau virale, stresul sau carentele de fier sau chiar ereditatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu-ai muscat limba/obrazul. Ai mancat ceva prost.

| Alexlungu a răspuns:

Sunt iritatii