| 13cris a întrebat:

Din ce fructe\legume pot lua vitamina B13 in cantitati majore?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Printre sursele naturale in care se poate gasi aceasta vitamina, se pot numara: plantele radacinoase, zerul din lapte.

Sursa: http://www.tratamente-naturiste.ro/......orotic.htm

| 13cris explică (pentru MrAngelus):

Mersi big grin

| MrAngelus a răspuns (pentru 13cris):

Npc, sunt aici sa ajut winking.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru 13cris):

Bună.
Nu ai pentru ce. O seară senină!
Pa, pa.

| luluta a răspuns:

Portocale, castraveti pepeni, pomelo.