| kikizzz a întrebat:

Doare operatia de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu, ca doar iti face anestezie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca o faci pe viu, desigur. Altfel... nu prea tare. Te doare ceva dupa ce trece efectul anesteziei, ca totusi te taie un pic, nu te mingiie.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu doare, exista posibilitatea de durere postoperatorie însă se dau antiinflamatoare ca sa nu fie resimțită durerea.

| WhiteLife a răspuns:

Operația in sine nu doare, deoarece nu ești conștient (ești adormit și nu simți nimic). Dureri apar după ce te trezești și încerci să te miști, sau tusesti și așa mai departe. Dar nu sunt insuportabile, daca nu e grav, te tin cam 3 zile, și oricum ți se administrează analgezice. Daca ai avut vreodată o masea sau un dinte scos, daca tii minte, in momentul in care a scos dintele nu te-a durut, ci doar după ce ai ajuns acasă și a trecut efectul anesteziei și a început să ți se umfle față și să te doară capul big grin cam așa e si la operatie.

| Dana2103 a răspuns:

De aia exista anestezice, anxiolitice si analgezice, sa nu doara

| Catalin77945 a răspuns:

Nu doare pentru ca o faci cu anestezie...doar nu vrei sa o faci pe viu nu?

| 90210 a răspuns:

Nu. Pe mine m-a deranjat anestezia foarte mult pentru ca am impresia ca mi-a pus mai mult decat trebuia si ameteam foarte rau. Stiu ca am avut ameteli 2 saptamani.

| gdsjdpUAS a răspuns:

Deloc, eu am aflat din greseala ca am si era chiar grav si cu toate astea intr-o saptamna am simtit foarte putin discomfort exact ca la o taietura, plus ca are vreo 3 cm operatia...nici nu mi-am dat seama ca m-am operat asa repede a trecut si repet am fost in stare grava.