| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cât timp de cand am luat pastila de a doua zi pot începe tratamentul pentru o micoza vaginală? Pastila am luat-o vineri si ma gândeam sa incep tratamentul luni seara cand trec deja 72 de ore de la pastila. Este Ok sau sa incep dupa menstruație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incepi tratamentul exact cand ti-l prescrie giencologul tau, dupa cosnultatie. In nici un caz dupa ureche

| littleladybug a răspuns (pentru Brigaela):

Tratamentul mi l-a prescris medicul, dar nu am apucat sa il incep si a trebuit sa iau pastila

| Brigaela a răspuns (pentru littleladybug):

Si asta tot medicul trebuia sa ti-o prescrie, asa ca trebuie sa iti fi spus cum le asociezi. daca nu, programeaza-te la o noua consultatie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca ai impresia ca ai nimerit la cabinetul medical nu pe un site unde media de varsta e 12-14 ani