| TruLove a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac.
Am candidoza vaginala, am primit urmatorul tratament: gynifort doza unica+gyniel 14 ovule,de luni incep tratamentul,bun.
Crapaturile de la gura tot nu trec, am fost la medicul de familie si-mi spune sa ma clatesc zilnic cu ceai de musetel in care sa pun bicarbonat. Fara sa iau vreo pastila... what?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LoveStoryLoveYou a răspuns:

In legatura cu crapaturile de la gura, nu sunt eu doctorita, dar nu cred ca au legatura cu candida. Poate nu te-ai hidratat bine. Incearca sa te dai cu un strugurel pentru buze, sa mananci cat mai multe supe/ciorbe si sa te hidratezi cu 1-2 litri de apa pe zi. Sper sa te insanatosesti.

| TruLove explică:

Mananc f multe ciorbe. cu strgurel ma dau. si de hidratat ma hidratez...