| Verttigo a întrebat:

După cât timp după o, operație completă de fimoză (circumcizie) poți folosi apa simplă pentru clătirea penisului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Medicul care te a operat pe el trebuie sa il intrebi nu stim ce a facut el acolo, suna l si intreaba l pe el cand te poti spala cand poti face sex si ce mai vrei tu sa stii.

| Verttigo explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ok, asta e și ideea să văd ce mai spun și alții care poate au avut astfel de operație. El mi-a recomandat folosirea apei abia după resorbția firelor. Au trecut 3 săptămâni și încă mai durează. Asta e aștept. Sunt curios și de părerea altora.

| Petre1987 a răspuns (pentru Verttigo):

3 saptamani e destul de mult timp, de obicei vindecarea durează maxim o lună. Ai fost la control la medicul care te-a operat?

| Verttigo explică (pentru Petre1987):

Am mers in urma cu 7 zile. Nu sunt complicații. Am înțeles că sunt diferite fire pentru care durata de absorbție este mai mică sau după caz mai mare.

| Petre1987 a răspuns (pentru Verttigo):

Super! Mai ai putina rabdare si se va videnca complet in curand.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Firele scuze

| Verttigo explică:

Amice? avem o vârstă. Știm ce presupune o forțare prostească. Astea or fi după 6-7 săptămâni. Până atunci, apa rece?