| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 saptamani am facut o operatie de circumcizie deoarece aveam fimoza, vreau sa stiu dupa cat timp dupa aceasta operatie pot intretine relatii sexuale?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand si in cea mai mare masura vindecarea depinde de organismul tau. Adica de timpul necesar pentru ca rana sa se cicatrizeze complet si perfect fara complicatii. De regula sunt necesare intre 3-5 saptamani Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Trebuia sa intrebi medicul care te-a operat. El iti dadea cele mai bune sfaturi. Evita totusi sexul pana cand cicatricea aparuta nu se vindeca complet si nu mai ai dureri care sa te supere. Eu, zic sa ai rabdare macar 5-6 saptamani.

| horsecri2000 a răspuns:

Salut
te-a durut?
cu ce anestezi ti-ai facut?